top of page

Tibetiečių medicina - nuostabus Tibeto įvairialypės kultūros fenomenas priklauso senosioms Rytų medicinos sistemoms. Tibetiečių medicinos sistema yra tam tikras žinių apie žmogų, jo organizmą, sveikatą, ligas ir jų gydymą sąvadas. Joje į žmogų žvelgiama kaip į neatsiejamą nuo gamtos ir jį supančio pasaulio, o į patį organizmą - kaip į vieningą ir nedalomą visumą. Įgudę tibetiečių medikai bet kokią ligą laiko viso organizmo disbalanso pasekme. Tradiciniai tibetiečių medikai teigia, kad tik fizinių, psichinių bei protinių žmogaus būsenų visuma sąlygoja jo ligą arba sveikatą. Pasak tibetiečių medikų, sekančių ajurvedinės medicinos tradicijomis, sveikatą lemia trijų pagrindinių sistemų (došų): vėjo (vata), tulžies (pitta) ir gleivių (kapha) pusiausvyra. Būtent šios sistemos sąlygoja visas žmogaus organizmo funkcijas ir atitinkamai siejamos su judėjimo, šilumos ir minkštėjimo procesais.

Pagrindiniai aspektai apie receptūrą:

1. Receptūra "Sebru 5" pateikiama kaip "sužadinanti karštį". Pakankamas "virškinimo karštis" - būtina sveikatos sąlyga, nes jis padeda skaidyti maistą. "Šaltas" gyvenimo būdas - perdėtas žalių vaisių ir daržovių valgymas, šalti gėrimas, šaltas metų laikas - pasak Tibeto medicinos, silpnina virškinimą.

2. Receptūra "Srogzin 10" atkuria vidinę taiką ir ramybę. Atsparumas stresui ir vidinė harmonija priklauso nuo vėjo (Lung) energijos. Jaučiant jos trūkumą ar perteklių, išbalansuojama nervų sistema. Padidėja nervingumas arba jaučiamas energijos trūkumas.

3. Receptūra "Bras bu 3 thang" apibūdinama kaip lengvai vėsinanti, "harmonizuojanti visas tris energijas", reguliuojanti "kūno temperatūrą ir tulžies energijos tėkmę". 

bottom of page